Co, gdzie, kiedy?

W dniach 9-10 lipca 2019 r. w Warszawie odbyło się inauguracyjne spotkanie Concilium Civitas - niezależnej inicjatywy reprezentujących nauki społeczne polskie profesorki i profesorów pracujących w czołowych uczelniach zagranicznych. Miało formę debat plenarnych z udziałem członków Concilium i publiczności. Konferencji towarzyszyła premiera pierwszej edycji Almanachu (przeglądu globalnych zjawisk i trendów, które mają szczególne znaczenie dla Polski lub w Polsce), składającego się z tekstów specjalnie przygotowanych przez członków Concilium Civitas dla polskiego czytelnika.

Członkowie Concilium Civitas

Paul Dembiński

Paul Dembiński

Paul H. Dembiński studiował nauki polityczne w Genewie, w 1982 r. otrzymał doktorat z ekonomii. W 1979 roku został wykładowcą na Uniwersytecie w Genewie, a w 1991 - profesorem wizytującym na Uniwersytecie we Fryburgu (Szwajcaria), gdzie wykła
Ladislau Dowbor

Ladislau Dowbor

Ladislau (Władysław) Dowbor - profesor na Katolickim Uniwersytecie w São Paulo. Studiował ekonomię na Uniwersytecie w Lozannie, doktorat z ekonomii społecznej obronił w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (SGPiS, obecnie SGH).
Grzegorz Ekiert

Grzegorz Ekiert

Grzegorz Ekiert - profesor Uniwersytetu Harvarda, dyrektor Minda de Gunzburg Center for European Studies (Centrum Studiów Europejskich Minda de Gunzburg), ekspert w dziedzinie studiów międzynarodowych i regionalnych.
Malgorzata Fidelis

Malgorzata Fidelis

Profesor nadzwyczajny (Associate Professor) oraz dyrektor studiów doktorskich na wydziale historii Uniwersytetu Illinois w Chicago.
Marta Figlerowicz

Marta Figlerowicz

Profesor nadzwyczajny (associate professor) na wydziałach anglistyki, komparatystyki i filmoznawstwa uniwersytetu Yale.
Jan Grabowski

Jan Grabowski

Wykłada historię na Uniwersytecie w Ottawie, jest członkiem-założycielem Centrum Badań nad Holocaustem Polskiej Akademii Nauk.
Jan Tomasz Gross

Jan Tomasz Gross

Socjolog i historyk, specjalizujący się w europejskiej historii XX wieku i historii zagłady Żydów, profesor emeritus Wydziału Historii Uniwersytetu w Princeton.
Irena Grudzińska-Gross

Irena Grudzińska-Gross

Irena Grudzińska-Gross - historyk literatury, historyk idei, eseistka i publicystka.
Anna Grzymała-Busse

Anna Grzymała-Busse

Politolożka na Uniwersytecie Stanforda. Wcześniej pracowała w Centrum im. Ronalda i Eileen Weiserów na Uniwersytecie w Michigan.
Anna Gwiazda

Anna Gwiazda

Anna Gwiazda - doktor nauk politycznych, wykłada Comparative Politics w londyńskim King’s College na Wydziale Ekonomii Politycznej.
Krzysztof Jasiewicz

Krzysztof Jasiewicz

Socjolog i politolog, jest obecnie zatrudniony jako William P. Ames, Jr. ’41 Professor in Sociology and Anthropology na Washington and Lee University w Lexington, Virginia (USA).
Beata Javorcik

Beata Javorcik

Beata Javorcik - profesor ekonomii w Oxfordzie, doktoryzowała się w Yale.
Maciej Kisilowski

Maciej Kisilowski

Maciej Kisilowski - profesor prawa i zarządzania publicznego w Central European University w Budapeszcie.
Elżbieta Korolczuk

Elżbieta Korolczuk

Socjolożka, działaczka społeczna i komentatorka. Pracuje na Uniwersytecie Södertörn w Sztokhomie i wykłada w Ośrodku Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim.
Michał Kosiński

Michał Kosiński

Michał Kosiński wykłada organizację (Organizational Behavior) w Szkole Biznesu Uniwersytetu Stanforda. W 2014 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Cambridge.

Dla mediów

Jesteś związany z mediami (lub mediami obywatelskimi)? Chcesz zrobić wywiad z którymś z członków Concilium Civitas? Interesuje cię przyszłość naszego projektu? Potrzebujesz zdjęć prasowych? Prosimy o kontakt.


Skontaktuj się z nami

W sprawach dotyczących przebiegu konferencji Concilium Civitas lub rejestracji jej uczestników prosimy o kontakt e-mailowy:kk2019@civitas.edu.pl

Nasze social media

Śledź nasze social media. Concilium Civitas to nie tylko konferencja, a długofalowy projekt z udziałem naukowców reprezentujących nauki społeczne.